Návrat lososů

Není to dávno, co lososi běžně obývali české řeky

Člověk intenzivním lovem, stavbami vodních děl a znečišťováním tyto původní obyvatele vyhubil. Nyní lososi dostávají druhou šanci. Díky adoptivním rodičům.

Chci vědět více

Firemní partneři a dárci

Fjord Bohemia s.r.o.

- společnost Fjord Bohemia s.r.o., která sídlí v pražských Čakovicích, se specializuje na zpracování veškerých ryb a dalších mořských produktů. 

Mezi její další činnosti patří uzení lososů přírodním a tradičním způsobem na bukovém dřevě bez dodatečných konzervačních látek. V rámci udržitelného rozvoje a s ohledem na společenskou odpovědnost této společnosti vůči životnímu prostředí, podpořila Fjord Bohemia s.r.o. v letošním roce projekt Návrat lososů nejen finančním darem ve výši 20.000,- Kč, ale také přímou účastí velké části týmu zaměstnanců na vypouštění „půlročků“ do Kamenice u Dolského mlýna.

www.fjordbohemia.cz

 

Fjord Bohemia s.r.o.

 


Jan Heran - 2H

- děčínská firma s celorepublikovou působností, podnikající v oblasti IT, známá taktéž jako HP Děčín, je dlouhodobým partnerem národního parku České Švýcarsko a podporuje jej v širokém spektru aktivit, od podpory party nadšenců strajících se o kulturní památku Dolský Mlýn až po propagaci NPČŠ na firemních kalendářích s motivy přírody od fotografa Václava Sojky, QEP.
Letos podpořila projekt Návrat lososů částkou 20.000,- Kč, což odpovídá počtu 925 malých "půlročků", kteří na podzim vyplují do Kamenice a připravuje se návrh širší spolupráce mezi oběma subjekty.

www.hpdecin.cz


Hotel Adria Praha

- první čtyřhvězdičkový hotel v Praze vlastnící Ekoznačku EU „Květina“ je provozován v souladu s ochranou přírody a životního prostředí. Na té se podílí jak jeho zaměstnanci, tak v případě zájmu i sami hosté. V roce 2013 se stal hotel Adria Praha partnerem projektu Návrat lososů, umožňuje svým hostům přispět na lososy díky sbírkové pokladničce umístěné v recepci hotelu na Václavském náměstí. Díky tomu v roce 2015 bylo možné na sbírkový účet převést částku 7 225,- Kč.

www.hoteladria.cz


Přátelé lososa - Ing. Filip Hanžl

- Přátelé lososa se specializují na dovoz čerstvých ryb. Jejich doménou je losos dovážený v expresních termínech přímo od moře. Populaci labských lososů podporují formou dobrovolného příplatku k ceně dovážených lososů. V roce 2015 tak na sbírkový účet Návratu lososů převedli 2.500,- Kč.

www.pratele-lososa.cz

Facebook